Öner Az Tuzlu Siyah Zeytin 800 Gr
Siyah Zeytin

Marmara bölgesindeki zeytin ağaçlarının büyük bir bölümünü oluşturan Gemlik Zeytini en iyi salamura zeytin olarak bilinir ve bölgesine özgü olduğu için dünyanın başka hiçbir yerinde yetişmez. Siyah Zeytin Gemliğin en iyi zeytinlerinden toplanır ve en belirgin özelliği koyu renkli olmasıdır. Dalından karardıktan sonra toplandığı için doğal siyah renktedir, hiçbir renklendirici ve koruyucu madde içermez. Hiçbir fabrikasyondan geçmeyerek, hasat zamanı geldiğinde olgunlaşmış olan ve özenle tek tek elle toplanarak zarar görmesi engellenen zeytinler günlük olarak salamura edilir. Orta irilikte olup kendine has yağını içinde barındıran çekirdeğinden kolayca ayrılır.

En iyi zeytinlerden elde edilen organik sızma yağı ile salamura edilen zeytin incecik kabuklu ve etli olmasıyla yediğinizde zeytinin tadını doya doya alacaksınız. Tuzlu tuzsuz olarak bile ayıramayacağınız Organik Siyah Zeytin her damak zevkine hitap eder, ağızda acılık, burukluk bırakmayan doğal bir lezzettir. Zeytin yiyemeyenlere bile ısrarla tavsiye edecek bu zeytinden vazgeçemeyeceksiniz.
 

Neden Gemlik Zeytini?

Doğal siyahtır, dalında karardıktan sonra toplanır. Hiçbir kimyasal işleme tabi tutulmaz doğal haliyle soframıza gelir.Gemlik Zeytinleri elle toplanır. Elle toplanması zeytinin diğer toplama yöntemleriyle toplanması esnasında oluşan kayıpları ortadan kaldırır. Toplanan zeytinler bekletilmeden günlük olarak salamura edilir.Küçük çekirdekli olup ince kabuklu ve etlidir. Dayanıklı olup raf ömrü diğer zeytinlere göre uzundur.Gemlik çeşidi siyah sofralık bir özelliğe sahip olmakla beraber yağlık olarak bilinen Ayvalık zeytininden %6 daha fazla yağ ihtiva etmektedir. Gelin şimdi siz isteyin, bu enfes lezzette hiçbir katkı maddesi içermeyen organik siyah zeytinleri…
 
 
Saklama ve Kullanım Koşulları

%100 Doğaldır. Güneş ışığına maruz bırakmayınız. 25 dereceden düşük ısıda (oda sıcaklığında) ağzı kapalı olarak saklayınız. Buzdolabına koymayınız.
Çay İçeriği
Miktar800 gr

Yorum Yap


Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Öner Az Tuzlu Siyah Zeytin 800 Gr

  • Marka:Öner Zeytin
  • Ürün Kodu:226091
  • Satış Fiyatı:17,77TL + KDV
  • 17,95TL

Etiketler: marmara birlik, fora, bağcı, ekip, öner, girgin, gemlik, siyah zeytin, yeşil zeytin, siyah zeytin ezmesi, yeşil zeytin ezmesi, zeytin yağı, organik zeytin yağı, organik siyah zeytin, dilimli zeytin, karali zeytin, ece zeytin, done, orkide, tariş, yudum, vakumlu zeytin, piknik zeytin, zeytin, inka zeytin, in-ka, sele zeytin, kuru sele zeytin, kalamete, biberli yeşil zeytin, kırma zeytin,